IEEE Türkiye Öğrenci Ve Genç Profesyonelleri 15. kez ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde Buluştu

15. IEEE Türkiye Öğrenci ve Genç Profesyoneller Kongresi, 24 – 28 Ağustos tarihleri arasında IEEE Orta Doğu Teknik Üniversitesi – Kuzey Kıbrıs Öğrenci Kolu ev sahipliğinde gerçekleşti. Vodafone’un iletişim sponsoru olarak desteklediği kongreye, Türkiye’nin 4 bir yanında bulunan 31 üniversiteden 220 öğrenci ve genç profesyonel katıldı.

Bu yıl 15.si gerçekleşen ve 5 gün süren kongrede, ODTÜ akademisyenleri Doç. Dr. Ali Muhtaroğlu, Doç. Dr. Murat Fahrioğlu, Doç. Dr. Tayfun Nesimoğlu ve Doç. Dr. Adil Oran’ın sunumlarıyla Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Telekomünikasyon Kariyeri, Teknik Liderlik, Girişimcilik üzerine seminerler düzenlendi. KKTC’nin ilk ve tek yerli otomobili Günsel temsilcisi Sertel Tanta’nın sunum ile katkı sunduğu kongrede IEEE Xplore temsilcisi Eszter Lukacs Almanya’dan etkinliğe katılım göstererek doğru bilgiye erişimi konusunda ufuk açtı. Ağırlıkta Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencilerini bir araya getiren kongrede, IEEE Türkiye Öğrenci Kolları’nın seçim, yapılanma ve temsilci gibi idari sorumlulukları da belirlendi. Bunların yanı sıra, öğrenci kollarının gelişimine yönelik kurulu bulunan E# ekibi sunumlarını gerçekleştirdi ve Kardeş Kollar Projesi ile üniversitelerin kardeş kolları belirlendi.

Türkiye’den gelen 220 öğrenci Kıbrıs kültürünü tanıma ve gezme şansını yakaladı. Dolu dolu beş gün geçiren farklı bölümlerden öğrenciler, salon oturumlarının yanı sıra, sosyal etkinlikler, tekne gezileri ve iletişim ağlarını geliştirici toplantıları düzenledi. Kapanışın yapıldığı günde ise, IEEE Türkiye Derneği’nin tüm Türkiye ve KKTC üniversitelerinden başvuru aldığı Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Mühendislerine yönelik bitirme proje yarışmasının sergi ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Ayrıntılı bilgi için: kongre.ieee.ncc.metu.edu.tr

Total
0
Shares