IEEE Kolları Öğrenci Ödüllerine Damga Vurdu

IEEE tarafından her yıl Öğrenci Kollarına verilen ödüllerde Türkiye Şubesi ödüllerin çoğunu alarak damga vurdu. Darrel Chong Student Activities ve Examplary Student Branch ödüllerinde Türkiye Şubesi Öğrenci Kolları toplamda 34 ödül aldı.

Yıl boyunca dünya genelinde Öğrenci Kollarının yaptığı etkinliklerin değerlendirirek ödüllendirildiği Darrel Chong Activities’te Koç Üniversitesi bu sene dünya genelinde sadece iki etkinliğe verilen Platin Ödülü kazandı. Altın ödül kategorisinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Koç Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolları ödüle layık görüldü. Gümüş Ödül, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolları tarafından kazanıldı. Bahçeşehir Üniversitesi (2 ödül), Dokuz Eylül Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi (2 ödül), Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi (2 ödül) Öğrenci Kolları ise Bronz Ödüle hak kazandılar. Böyelikle dünya genelinde Platin, Altın, Gümüş ve Bronz branşlarında 36 adet verilen toplam ödülün 17 tanesi Türkiye Şubesi Öğrenci Kolları tarafından kazanılmış oldu.

Dünya genelinde IEEE kulüp yönetimi ve marka kullanımı gibi konularda en başarılı Öğrenci Kollarına verilen Examplary Student Branch Award bu sene 17 Öğrenci Kolumuz tarafından kazanıldı. Bu kollarımız İstanbul Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Koç Üniversitesi olarak belirlendi.

Ödül alarak bizleri gururlandıran tüm Öğrenci Kollarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Total
0
Shares