IEEE Türkiye, Prof. Dr. Temel Kotil söyleşisi

IEEE Türkiye Canlılık Koordinatörü ve IEEE AESS Türkiye Başkanı Ahmet Turan Özdemir tarafından hazırlanan söyleşi serimizin bu haftaki konuğu TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil. Programımıza konuk olduğu ve bizleri Milli Muharip Uçak Mühendislik Binasında kabul ettiği için sayın hocamıza teşekkür ederim. Kendisi Türk Hava Yollarını bir dünya markası yaptıktan sonra ülkemizin gözbebeği kuruluşlarından biri olan TUSAŞ’ın yönetimine gelmiştir. Ulusal ve uluslar arası pek çok kuruluşun başkan ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuş ve bu tecrübelerini ülkemiz kuruluşlarının gelişmesinde etkin bir şekilde kullanmıştır. Gerek başarıları, gerek yönetmiş olduğu projelerin kritikliği, gerekse etrafına yaydığı pozitif enerjisi ile öğrencilerimizin en çok ilgi duyduğu ve takip ettiği isimlerin başında geliyor.

Öğrencilerimizin bu söyleşiye ilgisi çok yoğun oldu Genel Müdürümüze çok sayıda üniversiteden yurtiçi ve yurtdışından sorular geldi. Bu sorular genel anlamda öğrencilerimizin mesleki gelişimleri için tavsiyeler aramakta, TUSAŞ’ın öğrencilere sunmuş olduğu imkanları araştırmakta, milli muharip uçak ve diğer platformların yeteneklerini keşfetmekte, TUSAŞ ailesinin bir üyesi olmak için neler yapılması gerektiği konularını araştırmaktadır.

Enerjiden, teknolojiye, eğitimden, istihdama, mühendislikten hukuka kadar çok geniş bir yelpazede sorulan sorulara cevaplar arayacağız. Genel Müdürümüzün öğrencilerimiz için ayırdığı bu kıymetli zamanı daha verimli kullanmak için sorulmamışı sormaya gayret edeceğiz.

Total
0
Shares