Havacılık ve Elektronik Sistemler Hakkında Soru-Yorum Gürcan Okumuş

Değerli IEEE Türkiye Üyeleri,

IEEE Havacılık ve Elektronik Sistemler Derneği (AESS, Aerospace and Electronic Systems Society) Türkiye Başkanı Doç. Dr. Ahmet Turan ÖZDEMİR tarafından hazırlanan “Havacılık ve Elektronik Sistemler Hakkında Soru-Yorum” isimli söyleşi serisine sorularınız ile davetlisiniz. Programın bu bölümdeki konuğu TÜBİTAK SAGE Genel Müdürü Gürcan Okumuş olacaktır.

Doç. Dr. Ahmet Turan ÖZDEMİR siz değerli üyelerimizin merak ettiği ve sormak istediği soruları Gürcan Okumuş’a yöneltecektir. Soru gönderenler arasından belirlenecek 3 kişiye SOM Maketi hediye edilecektir. Söyleşiyi IEEE Türkiye YouTube kanalından ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

  • Sorularınızı 15 Aralık 2022 Perşembe günü gece yarısına kadar aşağıdaki linkte bulunan form üzerinden iletebilirsiniz:

https://forms.gle/fkg1Uju8zWAGw5wa7

GÜRCAN OKUMUŞ

1992 yılında Eskişehir Anadolu Lisesini bitirdi. Sonrasında 1997 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezun oldu. İş hayatına aynı yıl Zorlu Enerji grubunda proje mühendisi olarak başladı. Türkiye’nin ilk doğalgaz çevrim santralları yatırımlarında çalıştı.

2000 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünde 1 yıllık bilimsel hazırlık programını tamamladı.

Bursa, Lüleburgaz ve Ankara’da enerji santralları yatırımlarında proje mühendisliği, proje müdür yardımcılığı görevlerini üstlendi. Yaklaşık 250 milyon dolarlık yatırım projelerinin tamamlanmasında kritik iş paketlerinin yürütücülüğünü yaptı. Devamında çeşitli enerji tesislerinden işletme müdür yardımcılığı, işletme müdürlüğü ve tüm santral operasyonlarından sorumlu genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2015 yılında Zorlu Enerji Grubunun güneş enerjisi yapılanmasında önemli görevler üstlendi. 2018 yılı sonunda TÜBİTAK SAGE’ye Müdür olarak atandı.
2019 yılından beri ROKETSAN’da yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır.

Total
0
Shares