IEEE Türkiye CS, IEEE Boğaziçi SB, IEEE Özyeğin SB sunar

Değerli IEEE Türkiye Ailesi,
Ekim sonu Apple’dan sayın Sadık Nejat Ezer ile başladığımız ortak sohbet dizisine Dr. Haluk Reşat ile devam ediyoruz.
Bu sohbette Haluk Hocamız, Boğaziçi’nden başlayıp Amerika’da Washington DC yakınlarındaki National Institute of Health’e (NIH) uzanan hayat ve kariyer hikayesini bizlerle paylaşacak ve sorularımızı cevaplayacak.
Haluk Hocamız, şu an NIH’te program direktörü olarak milyonlarca dolarlık sağlık bilimleri kapsamında (özellikle veri bilimi gerektiren) projelerin destek alıp almayacağına karar veriyor.
Haluk Reşat 1986’da Boğaziçi EE ve Fizik’ten (ÇAP) mezun oldu. 1992 yılında New York yakınlarındaki Stony Brook Üniv.’den Fizik doktorası aldı. Ardından ikişer seneden dört sene Mount Sinai Hastanesi ve Univ. of California San Diego’da doktora sonrası araştırmacı olarak çalıştı. 1996-99 arası Koç Üniv.’de önce yardımcı doçent, sonra doçent olarak görev yaptı. Daha sonra tekrar Amerika’ya dönüp Washington Eyaleti’nde 2013 yılına kadar Pacific Northwest National Lab’de kıdemli araştırmacı olarak çalıştı. Sonrasında Washington State Univ.’de dört sene öğretim üyeliği yaptı. 2016’dan beri de NIH’de çalışmaktadır.
Sizi bu Ctesi (21 Kasım) akşamı saat 19:00’da Haluk Bey’in elektronikten başlayıp fiziğe ve ardından da sağlık bilimlerine uzanan, Türkiye-Amerika arasında birkaç kez gidip gelen hikayesini dinlemeye ve kendisine soru sormaya davet ediyoruz:
https://boun-edu-tr.zoom.us/j/94365090021?pwd=Z3g5MDNaallBVXNGNVhJdHY5UWNIZz09
Passcode: 389700

Kalın sağlıcakla…
IEEE Türkiye ve Türkiye CS başkanıProf. Dr. H. Fatih Uğurdağ

Total
0
Shares